Mi kell egy fényképhez hogy az albumunkat díszítse?
Kell egy fényképezőgép. De milyet vegyek? Segítek, mert én is így csináltam. Az alapgondolat, hogy nem akarunk sokat költeni rá, de nem is akarunk 2-3 megapixeleset sem venni. (Pedig hogy megelégednénk a végén 3 megapixellel is fullfrémes géppel "L"es obival 30.000 ft-ért :) bizony...)
Compakt gép - aminek az objektíve előrenyúlik, ha bekapcsoljuk.
Előnye: Olcsón hozzájutunk, könnyű kezelni, akit nem érdekel a fotózás magasabb szinten.
Hátránya: Kevés beállítási lehetőséget biztosít, sötétben felejtsd el a fotózást vaku nélkül.
Ultracompact gép - ugyan olyan, mint az előző, csak dizájnosabb, laposabb, kisebb és picit többet tud.
Előnye: Ez is olcsónak mondható, sok az extra paraszt vakítás benne, rengeteg beállítási lehetőséget biztosít.
Hátránya: Ugyan az, mint az előnye, sok extra marhasággal rendelkezik, amik inkább jól hangzanak, mint használhatóak. Nem kelt komoly benyomást, inkább a "mobillal fotózom a koncertet" hatást kelti.
Bridge gép - Ez már komoly beállítási lehetőségeket rejt, hasznosabban is ki lehet használni, mint az előbbieket, a tükörreflexes gépek előhírnökeinek számítanak. Ezt javaslom mindenkinek, aki szeretne egy kicsit elmerülni a fotózásban, remek gyakorlási lehetőség, sőt felkészít a DSLR gépekre. (saját tapasztalat)
Előnye: Jól kihasználható képességüek, viszonylag egyszerűen kezelhetőek, tanulásra kiválóak.
Hátránya: Kicsit drágábbak az előbbieknél, a minőségükön meglátszik, hogy NEM DSLR gép. Jobban teszed, ha nem nézegetsz/elemzel DSLR-rel készült képeket, mert elkaphat a gépszíjj. - de hidd el akkor sincs veszve minden, még menthető vagy, csak olvass tovább
Belépő szintű tükörreflexes gép - ÁLTALÁBAN NINCS ÉLŐKÉP FUNKCIÓ! De nem is kell, bár ezt még nem hiszed el. A bridge gépet megunó, kíváncsi, zizgő seggű amatőröknek ajánlom, akik nem bírnak magukkal és mindenáron a JOBB MINŐSÉGET ajarják elérni. A bridge gépet lecserélők büszkén mutogatják otthon, hogy "na ezt nézd, ez sokkal jobb" :) Ez az a szint amit jobb, ha nem lépsz át, mert nem csak a gépet kell figyelembe venni, hanem az objektíveket is, mivel a fényképező 2 részből áll már, váz+objektív. Ezt így egyben megvásárolvba nevezzük KIT-nek.
Előnye: kitobival is jóminőségű képeket készíthetünk, határozottan komoly benyomást kelt. Sokkal több lehetőséget, szabadságot biztosít a fotósnak, sötétben is lehet vaku nélkül fotózni, automata érzékelőlapka tisztítás, stb, stb... rengeteg van, sokat még én sem ismerek.
Hátránya: EL KELL MERÜLNI A FOTÓZÁS RETELMEIBEN (láss engem.), Drága tud lenni ha az objektíveket is figyelembe vesszük, plusz kiegészítőket. Kevésnek van élőképe. Érzékelőlapka koszolódás
Félprofesszionális tükörreflexes gép - ugyan olyan, mint a belépő szintű, csak extrákkal, több lehetőséggel, jobb szoftverrel ilyesmik. Csak akkor cseréld le belépőszintűdet, ha valami olyasmit akarsz, mint az élőkép, vagy az újabb csatolású objektívek használata, studió felszerelés kezelés, gyorsabb sorozatfotózás, stb. Ritkán éri meg belépőről erre váltani, bridge-ről viszont jobban ajánlott.
Előnye: u.a. mint a belépő + extrák, jobb szoftver
Hátránya: drága
Digitális hátfal fotógép - Asse tudom milyen elven működik, ha megtudom, leírom.
Előnye: 50-60 Megapixeles felbontás, a többit nem tudom még..
Hátránya: Az olcsóbb, 3-5 millió forint, drágább 5-7 milló forintba kerül.
Utolsó kommentek